اخبار

در پنجمین جلسه کمیته فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان شمیرانات مصوب شد:

عدم استفاده از کاغذ خارجی و استفاده از ظرفیت بازیافت کاغذهای باطله

عدم استفاده از کاغذ خارجی و استفاده از ظرفیت بازیافت کاغذهای باطله
پنجمین جلسه کمیته فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان شمیرانات با رعایت نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی مناسب برگزار شد.
 
 
 
 به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران؛ در ابتدای جلسه علی پناه دبیر کمیته فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن قرائت دستور جلسه بیان کرد: مبارزه با قاچاق کالا و ارز به‌عنوان یکی از دغدغه‌ها و چالش‌های اساسی در حوزه فرهنگ و هنر، موضوعی است که امروزه از اصلی‌ترین اولویت‌های اداره فرهنگ و ارشاد شمیرانات می‌باشد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات در ادامه گفت: این اداره باهدف افزایش ارتقای فرهنگ عمومی برای گرایش به استفاده از کالای تولید داخلی و جلوگیری از مصرف کالای قاچاق، سعی در تأثیرگذاری مبارزه با قاچاق کالا و ارز و کاهش تقاضای کالای قاچاق را دارد.
سالکی معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شمیرانات نیز ضمن تأکید بر ضرورت پیشگیری و اقدام مناسب در مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: فراوانی جامعه¬ی مخاطبان آموزش‌وپرورش باعث شده است تا این وزارتخانه نقشی مهم و تأثیرگذار در بازار تقاضای دانش آموزان پیدا کند.
این مقام مسئول افزود: بدیهی است در صورت افزایش کیفیت تولیدات داخلی و درعین‌حال تأکید معلمان بر استفاده¬ی دانش آموزان از کالاهای ایرانی، شاهد افزایش میزان استفاده از این کالاها و کاهش میزان استفاده از کالای قاچاق در میان دانش آموزان خواهیم بود.
در پایان جلسه و پس از بحث و تبادل‌نظر، اعضای کمیته با توجه به دستور کار جلسه و ماده 14 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و ظرفیت اداره آموزش‌وپرورش، مصوب کردند تا اداره آموزش‌وپرورش منطقه یک برنامه‌ریزی لازم جهت صرفه‌جویی در مصرف کاغذ همچنین عدم استفاده از کاغذ خارجی و استفاده از ظرفیت بازیافت کاغذهای باطله و استفاده مجدد آن در همان حوزه را انجام داده و گزارش آن را به این کمیته ارائه نمایند.
همچنین به‌منظور تقویت بخش خصوصی و حمایت از تولید کالای ایرانی و ترویج فرهنگ فروش و مصرف کالای داخلی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مقرر گردید ادارات صمت و اتاق اصناف شهرستان ضمن تشویق عرضه‌کنندگان محصولات داخلی، نحوه ارائه تسهیلات لازم به آن‌ها را بررسی و به این کمیته ارائه نمایند.
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ۱۴:۳۴
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید