اخبار

به مناسبت دهه مبارک فجر:

نقد و بررسی فیلم "خونبارش " در اداره ارشاد اسلامی شمیرانات

نقد و بررسی فیلم "خونبارش " در اداره ارشاد اسلامی شمیرانات
فیلم سینمایی خونبارش به نویسندگی و کارگردانی امیرقویدل در اداره ارشاد شمیرانات مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران، به مناسبت دهه مبارک فجر فیلم سینمایی «خونبارش» اولین فیلم سینمایی تولید بعد از انقلاب به نویسندگی و کارگردانی امیر قویدل و تهیه‌کنندگی رسول صدرعاملی در سالن جلسات اداره ارشاد اسلامی شمیرانات روز سه‌شنبه 14 بهمن‌ماه مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

این فیلم روایتی از سه سرباز گارد پادگان قصر است که در جریان درگیری‌های ارتش و مردم در میدان سبلان و نظام آباد، طی روز 17 شهریور سال 57، با اسلحه‌های خود میدان را ترک کرده و به مردم می‌پیوندند و در ادامه فراری می‌شوند و گروهی مامور دستگیری این سه سرباز می‌شوند.

امیر قویدل در سال ۱۳۲۶ در مشهد به دنیا آمد. نخستین فعالیت سینمایی او فیلم‌نامه‌نویسی و دستیاری کارگردان در فیلم مرگ در باران ساموئل خاچیکیان بود. او سال‌ها به عنوان مشاور کارگردان، نویسنده، و طراح صحنه در سینما فعالیت داشت. وی در سال‌های نخستین پس از انقلاب ۱۳۵۷ نسبتاً پرکار بود و فیلم‌هایی همچون خونبارش، برنج خونین، سردار جنگل و ترن را کارگردانی کرده بود. قویدل در ظهر روز یکشنبه، ۱۷ آبان ۱۳۸۸ به علت بیماری کبدی در بیمارستان پارسیان تهران درگذشت.

۱۲ بهمن ۱۳۹۹ ۱۴:۱۲
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید