اخبار

پیرو مصوبات کمیته فرهنگی پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان:

اقدامات موثر شبکه بهداشت و درمان در شمیرانات

اقدامات موثر شبکه بهداشت و درمان در شمیرانات
در راستای مصوبات کمیته فرهنگی پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شمیرانات، اقدامات موثری توسط شبکه بهداشت و درمان شمیرانات در فصل پاییز صورت گرفت.

شبکه بهداشت و درمان شمیرانات واحد غذا و داروی شبکه یک کارگاه آموزشی ویژه بازرسان اتحادیه مواد غذایی برگزار کرد.

این کارگاه آموزشی برای بازرسان اتحادیه مواد غذایی شهرستان شمیرانات در مرکز آموزش اتاق اصناف شمیرانات برگزار شد. این کارگاه پیرو مصوبات چهارمین جلسه کمیته پیشگیری و مبارزه با قاچاق اقلام سلامت محور برای همه بازرسان اتحادیه مواد غذایی اتاق اصناف شمیرانات  تشکیل شد.

مسئول مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی شبکه در این کارگاه به بیان اهمیت نقش سازمانها در پیشگیری و مبارزه با قاچاق اقلام سلامت محور مطابق با منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، تعریف و معرفی اقلام سلامت محور (شامل مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی، آشامیدنی،داروها، مکمل ها و تجهیزات قاچاق)، تعریف و معرفی نشان سیب سلامت، معرفی برچسب اصالت، معرفی نرم افزار تی تک و اقلام مصداق اقلام سلامت محور و قوانین پیشگیری و مبارزه با قاچاق اقلام سلامت محور  پرداخت.

شبکه بهداشت و درمان شمیرانات: برگزاری نشست تخصصی بازرسی اقلام سلامت محور

نشست تخصصی مدیریت شبکه با حضور معاون بهداشتی و  مسئول مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی شبکه در باره ضرورت افزایش کمی و کبفی اقدام های انجام شده در بازرسی های اقلام سلامت محور و نحوه ارسال گزارش های تشدید نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی واحدهای تولید کننده مواد غذایی و آشامیدنی ویژه بیماری کرونا برگزار شد.

دکتر عموزاده در سخنانی اظهار داشت: بازرسان و کارشناسان تحت پوشش این شبکه باید گزارش دهی مناسب با در نظر گرفتن پروتکل های بهداشتی واحد های تولید و توزیع موادغذایی و آشامیدنی انجام دهند و نگاه ویژه نسبت به ارتقای سطح کمی و کیفیت عملکرد در حین بازدیدهای مرتبط با تولید، توزیع و عرضه کالاهای سلامت محور را با توجه به بیماری کووید 19 در این مقطع زمانی خاص داشته باشند.

لازم به ذکر است این نشست با محوریت برنامه ریزی عملیات های سرزده، نا محسوس و مستمر بر تمامی مراحل تولید، توزیع و عرضه کالاهای سلامت محور، تعداد واحدهای فعال بازرسی شده، تعداد واحد های دارای عدم انطباق با پروتکل، اقدام های قانونی انجام شده، تعداد موارد تذکر، تعداد موارد توقیف و تعداد موارد ارجاع به محاکم قضایی، عملکرد درباره رعایت پروتکل های بهداشتی جهت پیشگیری از بروز و شیوع بیماری کرونا و ضرورت افزایش کمی و کبفی اقدامات بازرسی ویژه بیماری کرونا و ارسال گزارش کتبی به معاونت غذا و داروی دانشگاه تشکیل شد.

شبکه بهداشت و درمان شمیرانات: اجرای تله کنفرانس کمسیون نظارت بر قاچاق در شبکه

مدیر شبکه در هشتمین جلسه کمسیون نظارت برنامه ریزی مبارزه با قاچاق کالا (اقلام سلامت محور) شهرستان شمیرانات بر لزوم اولویت بندی مصوبات کمیته ها تاکید کرد.

در این نشست تلفنی دکتر عموزاده در مورد لزوم اولویت بندی و اجرایی نمودن مصوبات و اثر بخشی اقدامات در کمیته های برگزار شده مطابق اهداف پیش بینی شده ضمن حفظ پروتکل های بهداشتی در پیشگیری گسترده و مبارزه موثر با قاچاق اقلام سلامت محور باید مورد توجه همه نهادهای مرتبط  صحبت کرد  وی در ادامه از آمادگی شبکه برای هر گونه همکاری در راستای ارتقای سطح آگاهی و بسترسازی فرهنگی و آموزشی برای مبارزه با پدیده قاچاق تاکید نمود.

 گزارش اقدامات انجام شده ,واحد معاونت غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان شمیرانات  در زمینه پیشگیری و مبارزه با قاچاق اقلام سلامت محور شامل :برگزاری چهارمین جلسه کمیته پیشگیری و مبارزه با قاچاق اقلام سلامت محور مطابق برنامه زمان بندی،ارسال آمار کشفیات اقلام سلامت محور قاچاق قبل از تاریخ 28 هرماه،برگزاری بازدیدهای مشترک شامل سطح عرضه،عطاری ها و داروخانه ها در زمینه پیشگیری و مبارزه با قاچاق اقلام سلامت محور،ارسال اقدامات فرهنگی 6 ماهه دوم سال 99 به فرمانداری شمیرانات  وبرنامه زمان بندی بازدیدها با سازمانهای دیگر در زمینه مبارزه با قاچاق اقلام سلامت محور از دیگر مسائل مطرح شده در این تله کنفرانس بود. 

۱۴ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۳۱

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید