اخبار

به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار

یادنامه شهید اهل قلم محمود صارمی

یادنامه شهید اهل قلم محمود صارمی
محمود صارمی در سال ۱۳۴۷ در یکی از روستاهای شهرستان بروجرد متولد شد و از همان سال های نخستین زندگی دوشادوش خانواده مشغول به کار می شود.
 
وی برای ادامه تحصیل به شهرستان بروجرد و سپس به تهران آمده و لیسانس جغرافیا و فوق لیسانس را از دانشگاه شهید بهشتی اخذ می نماید. او در دوران تحصیل بنا به وظیفه و حس مسئولیت از طریق بسیح دانشجویی به جبهه اعزام می شود .
در سال ۱۳۷۰ مشغول به همکاری با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران می شود و در آنجا  به عنوان کارشناس متون خبری فعالیت خود را آغاز می کند.
صارمی در ۲۶ دی ماه ۷۵ به عنوان مسئول نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی  راهی کابل در افغانستان می شود. در شرایطی که این کشور درگیر جنگ های داخلی است او به خوبی می دانست که در این سرزمین آشوب زده، خطر به اسارت در آمدن و حتی شهادت وجود دارد. او خبر سقوط مزار شریف و به خاک و خون کشیدن  و قتل عام زنان و مردان و کودکان بی گناه را به ایران و سراسر جهان مخابره می نماید و در ۱۷ مرداد ماه ۱۳۷۷ غریب و بی گناه به همراه دبپلمات های کنسولگری جمهوری اسلامی به شکلی فحیع و با بی رحمی تمام توسط تروریست های طالبان به رگبار مسلسل بسته شده و به صف ره پویان قافله قلم داران شهید می پیوندد.
روحش شاد و یادش گرامی
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۱۹
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید