اخبار

امام جمعه رودبار قصران: مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیازمند یک اقدام فرهنگی است

امام جمعه رودبار قصران: مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیازمند یک اقدام فرهنگی است
امام جمعه رودبار قصران و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات از طریق ویدئو کنفرانس در خصوص راهکارهای فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران، در آستانه 12 تیرماه سالروز فرمان مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز، عبدالرضا علی پناه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران در ارتباطی که به صورت مجازی و از طریق ویدئو کنفرانس بر قرار شد با حجت الاسلام والمسلمین حسنی امام جمعه رودبار قصران گفتگو کرد.

امام جمعه رودبار قصران در این گفتگو گفت: مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیازمند یک اقدام فرهنگی است و روحانیون در این راه پیشرو  هستند و با هدایت و روشنگری هایشان می توانند در کاهش این معضل اقتصادی در جامعه تاثیر گذار باشند.

این مقام مسئول اظهار داشت: قاچاق کالا و ارز یک معضل اقتصادی در کشور است زیرا باعث کاهش تولیدات داخلی و مصرف گرایی به سمت کالای خارجی می شود.

حسنی در ادامه گفت: دشمنان از طریق قاچاق کالا و ارز می خواهند به اقتصاد کشور لطمه وارد کنند بنابراین همه ما مسئولان دست اندرکار به ویژه روحانیون می بایست در این مسیر برای آگاهی مردم و استفاده از کالاهای داخلی نهایت تلاش را انجام دهیم .

علی پناه نیز در این جلسه با اشاره به صدور فرمان رهبر معظم انقلاب در 12 تیرماه  1381 بیان کرد؛ توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص فرهنگ سازی به استفاده از کالای ایرانی به جای کالای خارجی چراغ راه مسئولین بوده و خط مشی آنان را در مبارزه با پدیده شوم و مخرب قاچاق کالا و ارز مشخص می کند.

وی همچنین با تاکید بر استفاده از ظرفیت روحانیون و هنرمندان در نماز جمعه و مساجد به منظور آگاه سازی جوانان و نوجوانان اظهار داشت؛ کار فرهنگی می تواند گامی موثر در جهت مبارزه با قاچاق کالا و ارز داشته باشد.

۱۶ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۰
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید