اخبار

در مراسم سالگرد پدر بازیافت ایران

از تندیس استاد فقید ناصر هوشمند وزیری رونمایی شد

از تندیس استاد فقید ناصر هوشمند وزیری رونمایی شد
با حضور مسئولین شهری و استانی از تندیس زنده یاد استاد ناصر هوشمند وزیری رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران، از تندیس زنده یاد ناصر هومشند وزیری، پدر بازیافت ایران در مراسم اولین سالگرد این هنرمند مجسمه ساز در لواسان رونمایی شد.
مراسم گرامیداشت استاد ناصر هوشمند وزیری، پنجشنبه ۵ تیرماه سال جاری با حضور خانواده، اعضای شورای اسلامی استان و شهر تهران و اعضای شورای اسلامی شهر لواسان در محل این غارموزه در لواسان برگزار شد.
در این مراسم الهام فخاری ریٔیس شورای اسلامی استان تهران، حق شناس عضو شورای اسلامی شهر تهران، محیط طباطبایی از دفتر شورای جهانی موزه ها در تهران و جمعی از علاقمندان این هنرمند فقید حضور داشتند.
از استاد ناصر هوشمند وزیری بیش از ۳۰۰ مجسمه به جا مانده که ۵۰ مجسمه آن در پارک جمشیدیه تهران برپا شده ‌است. از مجسمه‌های هوشمند وزیری می‌توان به مجسمه سفالگر در لالجین همدان، مجسمه سردار جنگل در اهواز و مجسمه بوعلی سینا در ماهشهر اشاره کرد. مجسمه‌های وی در پارک ساعی، پارک باراجین قزوین، قلعه فلک‌الافلاک و موزه رختشویشخانه زنجان نیز دیده می‌شوند.
آن هنرمند فقید همچنین به همت خود و با استفاده از وسایل دورریختنی در منطقه لواسان موزه‌ای را ایجاد کرد و آثار طراحی شده در این باغ موزه از داستان‌های شاهنامه فردوسی و فولکلور ایران و فرهنگ اصیل و سنتی ایرانی برگرفته شده است.
استاد ناصر هوشمند وزیری ششم تیرماه 1398در سن ۷۳ سالگی به علت سکته قلبی درگذشت.
۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید