اخبار

نخستین جلسه حافظ خوانی انجمن مفاخر فارسی زبان شمیرانات در سال 99 برگزار شد

نخستین جلسه حافظ خوانی انجمن مفاخر فارسی زبان شمیرانات در سال 99 برگزار شد
انجمن ادبی مفاخر فارسی زبان شهرستان شمیرانات در ادامه سلسله جلسات خود، اولین نشست شرح و خوانش غزلیات حافظ در سال 99 را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات، در نخستین نشست انجمن مفاخر فارسی زبان شهرستان در سال جدید که روز یک شنبه 1 تیر ماه با حضور علاقه مندان به ادبیات فارسی در سالن جلسات این اداره تشکیل گردید، به خوانش و تفسیر غزل سوم از دیوان حافظ پرداخته شد.

زهره خسروانی مسئول انجمن مفاخر فارسی زبان شمیرانات ضمن بیان مطالب فوق افزود: در این جلسات ضمن خوانش غزلیات حافظ، به شرح و تفسیر نکات کلیدی پرداخته می شود و هر کدام از دوستان علاقه مند بر اساس درک و برداشت خود به ارائه نظر می پردازند.

وی در ادامه گفت: این نشست­ ها شامل آشنایی با افکار و شخصیت حضرت حافظ، شناخت و بررسی مفاهیم ادبی و عرفانی غزلیات و تحلیل آرایه های ادبی در سروده های خواجه شیراز است.

مسئول انجمن مفاخر فارسی زبان شمیرانات افزود: همچنین در این نشست ­ها علاوه بر ارائه یک نگاه جامع درباره عرفان حافظ، به رمزگشایی اشعار این شاعر پرداخته می شود و پاره ای از مشکلات و سختی هایی که برای دستیابی به حقیقت اشعار او  برای همه مخاطبان به وجود می آید، مورد کنکاش و دقت قرار می گیرد.

خسروانی در پایان گفت: سیری در اندیشه های کلی و زمانه این شاعر پر آوازه، بررسی مفاهیم ادبی، عرفانی، فلسفی، آشنایی با مبانی و اصول زبان و ادب فارسی و آرایه های لفظی و معنوی، آموزش وزن و روخوانی شیوای غزلیات حافظ، از اهداف بلند مدت این نشست می باشد.

شایان ذکر است جلسات انجمن مفاخر فارسی زبان شمیرانات هر چهارده روز یک بار یک شنبه ها ساعت 10 صبح توسط زهره خسروانی نویسنده و کارشناس ادبیات فارسی با هدف شناسایی شعرای فارسی زبان برپا می شود. در این نشست ها اندیشه های اخلاقی در اشعار و آثار بزرگان فرهنگ و ادب ایران زمین و تاثیر آن در پاسداری زبان و ادبیات فارسی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

علاقمندان می توانند جهت حضور در جلسات انجمن مفاخر فارسی زبان شهرستان شمیرانات با شماره ۴۴۷۲۰۷۸۱ تماس حاصل نمایند.

۲ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۱۷
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید