اخبار

با حضور فرماندار و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات برگزار شد:

شعر خوانی شاعران شمیرانی به مناسبت دهه مبارک فجر

شعر خوانی شاعران شمیرانی به مناسبت دهه مبارک فجر
در نخستین روز از دهه مبارک فجر شاعران شمیرانی در انجمن شعر و ادب دل ها گرد هم آمدند و به خوانش شعر با موضوع این ایام پرداختند.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران، سرای محله چیذر عصر روز ۱۲ بهمن میزبان دکتر شهریور فرماندار شمیرانات، علی پناه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات، اسفندیاری شهردار ناحیه هشت منطقه یک و جمعی از شاعران و دوستداران شعر و ادب شهرستان شمیرانات بود.

در این مراسم شاعران شمیرانی سروده های خود را با موضوع ایام الله دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی خوانش کردند.

در ادامه مراسم رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات ضمن تبریک فرارسیدن این ایام و سپاس از حضور فرماندار در این محفل گفتند: در حال حاضر ۶ انجمن شعر و ادب و یک انجمن داستان نویسی فعال در شهرستان داریم و آماده ایم برای درخواست های تاسیس انجمن های فرهنگی، ادبی و هنری ظرف مدت یک هفته اقدام به صدور مجوز کنیم.

علی پناه افزود: قصد داریم به مناسبت دهه مبارک فجر با همراهی دکتر شهریور در جلسات انجمن های ادبی و شعرخوانی شهرستان شرکت کنیم.

وی در پایان صحبت های خود ضمن تشکر از شهرداری منطقه یک برای در اختیار قرادادن امکانات از خانم چیذری برای برگزاری جلسات عصر شعر  انجمن ادبی دل هاسپاسگذاری کردند.

در ادامه فرماندار شمیرانات آغاز دهه مبارک فجر را به حضار تبریک گفتند و فرمودند: ما ایرانیان تنها ملتی هستیم که نهال امید، عشق، معرفت و مودت را به جهانیان عرضه داشتیم و لی در عوض از طرف آن ها مورد ظلم و ستم قرار گرفتیم.

فرماندار شمیرانات فرمودند، کشور ما در طول تاریخ مورد ستم و سختی های فراوانی قرار گرفت ولی فرهنگ و ادب کهن ما و همچنین شما دوستداران و حافظان این فرهنگ بودید که باعث شدید که همچنان با قدرت و پابرجا باشیم. ما تنها با خرمندی میتوانیم نگذاریم تا دشمنان به این مرز و بوم چشم داشته باشند.

شهریور در پایان ابراز امیدواری کرد تا نشست های حافظ خوانی، مثنوی خوانی و شاهنامه خوانی در سرای محله چیذر برپا شود تا میراث کهن این سرزمین همواره زنده و پویا باشد و به نسل های آینده منتقل شود.

در پایان این نشست به پاس تلاش های خانم نسرین چیذری با اهداء لوح تقدیر توسط فرماندار و رئیس ارشاد شمیرانات تقدیر به عمل آمد.

۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۱۷
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید