اخبار

دومین نشست کمیته مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شهرستان شمیرانات

دومین نشست کمیته مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شهرستان شمیرانات
فرهنگ سازی و توجه به زیر ساخت های فرهنگی از محور های کفتگو در دومین نشست کمیته مبارزه با قاچاق کالای شهرستان شمیرانات بود.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران طی نشستی که روز سه شنبه 5 آذرماه با اکثریت اعضای کمیته مبارزه با قاچاق کالا و ارز در محل فرمانداری این شهرستان برگزار گردید، فرهنگ سازی در زمینه گرایش بیشتر مردم در خرید کالای ایرانی و اجتناب از کالای بیگانه تاکید گردید.

در این جلسه نخست عبدالرضا علی پناه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و دبیر جلسه به اهمیت موضوع ترغیب افکار عمومی جامعه در ابتیاع کالای ایرانی پرداخت و اظهار داشت: اساس ساختن هر جامعه ای مبتنی بر فرهنگ است و برای انجام هر کاری نیاز است زیرساخت های فرهنگی به وجود آید، لذا با برنامه ریزی لازم و مدون می توانیم مصرف کالای داخلی و با کیفیت را ترویج دهیم.

وی همچنین در مورد روش های ترغیب و اقناع افکار عمومی جامعه در این مورد سخن گفت و افزود: برگزاری نمایشگاه، تهیه و توزیع بروشور در مدارس، استفاده از تبلیغات بصری مانند بیلبوردهای شهری و مسابقات فرهنگی مثل داستان نویسی با هدف گرایش مردم به خرید کالای ایرانی و پرهیز از خرید کالای قاچاق می تواند راه کارهای موثری برای نیل به اهداف کمیته باشد.

سپس هر یک از اعضا به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در رابطه با امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز پرداختند و راه کارهای سازمان و دستگاه های اجرایی مربوطه را به شور و تبادل نظر گزاردند.

در ادامه بهمن جلیلیان معاون سیاسی انتظامی فرمانداری به عنوان رئیس جلسه بر ضرورت پیشگیری و اقدام مناسب در مبارزه با قاچاق کالا تاکید کرد و اظهار داشت: در حوزه فرهنگی در سطح سازمان ها اقدامات لازم انجام می شود لیکن باید جدی تر به این موضوع پرداخته شود و چزء اولویت های برنامه های دستگاه های اجرایی قرار گیرد به طوری که مردم با علم و بصیرت و رغبت کامل برای خرید کالای تولید داخل اقدام نمایند.

۵ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۳۲
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید