اخبار

نیاز به اتحادیه ناشران و کتابفروشی ها در شمیرانات

نیاز به اتحادیه ناشران و کتابفروشی ها در شمیرانات
به مناسبت هفته کتاب، ناشران و کتابفروشان شمیرانات طی نشستی که با فرماندار و رئیس اداره ارشاد اسلامی شمیرانات داشتند از جای خالی اتحادیه صنف خود در شهرستان سخن گفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات و شمال تهران  دکتر سیاوش شهریور فرماندار شهرستان وعبدالرضا علی پناه رئیس اداره ارشاد اسلامی با حضور در جمع برخی از ناشران و کتابفروشان منطقه شمیرانات که به مناسبت هفته کتاب در انتشارات روشنان برگزار شده بود پای درد دل این صنف فرهنگی نشستند.

ناشران و مسئولان کتابفروشی هایی از جمله شهر کتاب نیاوران ، بوکهال ، کارنامه ، کربن و مه نگار که در این نشست حضور داشتند در مورد همبستگی کتابفروشان و ناشران منطقه سخن گفتند و نیاز به تاسیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان شمیرانات را از اولویت های این صنف فرهنگی برشمردند.

پریا آقایی مدیر انتشارات مه نگار و یکی از مسئولین انتشارات روشنان در اینباره گفت: حاضران در این نشست ضمن انعکاس مشکلات خود به مسئولین ، از حضور صمیمانه فرماندار و رئیس اداره ارشاد اسلامی شمیرانات قدردانی کردند و هفته کتاب را موعدی مناسب برای رفع کاستی ها و پیشرفت امور فرهنگی بویژه کتاب و کتابخوانی عنوان کردند.

وی همچنین به حمایت دکتر شهریور از فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و گفت : بنا به پیشنهاد فرماندار محترم شمیرانات مقرر شد تا هر دو هفته یکبار نشست کتابخوانی در مراکز فرهنگی شهرستان برگزار گردد و حضور فعالان حوزه کتاب در انجمن کتابخانه ها پررنگ تر شود همچنین در ادامه آقای علی پناه رئیس اداره ارشاد اسلامی شمیرانات نیز توضیحاتی در مورد جام باشگاه های کتابخوانی ارائه نمودند و دعوت کردند تا فعالان و علاقمندان کتاب و کتابخوانی در این حوزه به فعالیت بپردازند.

این نشست عصر روز یکشنبه 26 آبان ماه در انتشارات روشنان شمیرانات برگزار گردید.


۲۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۲۳
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید