اخبار

دفتر سوم در نشست مثنوی خوانی توسط انجمن مفاخر فارسی زبان شمیرانات تفسیر شد

دفتر سوم در نشست مثنوی خوانی  توسط انجمن  مفاخر فارسی زبان شمیرانات تفسیر شد
اداره ارشاد اسلامی شمیرانات در ششمین سال متوالی جلسات مثنوی خوانی و شرح و تفسیر آن را همچنان برای دوستداران حوزه شعر و ادبیات و مولوی دوستان برگزار می کند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات، در آخرین نشست انجمن مفاخر فارسی زبان شهرستان که با حضور علاقه مندان به مولانا در روز دوشنبه 13 آبان در سالن جلسات این اداره تشکیل گردید ابیاتی از دفتر سوم مثنوی  خوانش و به تفسیر آن پرداخته شد.

انجمن شعر و ادب این اداره از پائیز سال ۱۳۹۲ عصرهای هر دوشنبه تا کنون سلسله نشست ­های مثنوی خوانی را بصورت مستمر و با حضور علاقمندان به ادبیات عرفانی کهن پارسی برگزار نموده است که این جلسات همچنان ادامه دارد.

استفاده از جنبه های کاربردی کتاب مثنوی مولانا، کسب مهارت های زندگی و تبیین انسان سالم و کامل بودن که در این کتاب بصورت کامل و مبسوط شرح داده شده، از اهداف برگزاری این جلسات است.

همچنین در این نشست­ها اندیشه های اخلاقی مولانا جلال الدین بلخی در اشعار و آثار او و تاثیر آن در پاسداری از زبان و ادبیات فارسی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

کتاب مثنوی معنوی نوشته مولانا جلال الدین بلخی رومی شامل ۲۶۰۰۰ بیت شعر و ۶ دفتر می باشد و نیز ۴۲۴ داستان به شیوه تمثیل، داستان سختی های انسان در راه رسیدن به خدا را بیان کرده است.

علاقمندان می توانند جهت حضور در نشست های مذکور با شماره ۴۴۷۲۰۷۸۱ تماس حاصل نمایند.

 

۱۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۴۶
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید