اخبار

فرماندار شمیرانات در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شمیرانات

کتاب هایی باید در شهرستان توزیع شود که ارزش خواندن داشته باشد

کتاب هایی باید در شهرستان توزیع شود که ارزش خواندن داشته باشد
فرماندار شمیرانات ضمن تدوین برنامه های هفته کتاب شمیرانات خواستار توزیع کتاب های ارزشمند در شهرستان شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شمیرانات در آستانه  هفته کتاب و کتابخوانی در روز یک شنبه 12 آبان با حضور سیاوش شهریور فرماندار شهرستان، جان علی پور معاون امور کتابخانه های عمومی استان تهران، عبدالرضا علی پناه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات، محسنی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و دیگر اعضای انجمن با موضوع بررسی مصوبات جلسه گذشته و همچنین تدوین برنامه های هفته کتاب در سالن جلسات فرمانداری شهرستان شمیرانات برگزار شد.

در ابتدا عبدالرضا علی پناه ضمن ارائه گزارش در خصوص وضعیت کتاب و کتابخوانی در شهرستان اعلام کرد ضمن ایجاد 3 رستوران دوستدار کتاب تا کنون ۱۰ رستوران و 5 کافه دیگر موافقت خود را برای پیوستن به این طرح اعلام کردند.

وی افزود با شروع این طرح نه تنها هزینه ای آنچنان برای صاحبان رستوران ها نداشته در عوض با ایجاد درآمدزایی بیشتر همراه بود.

علی پناه همچنین در خصوص ایجاد فضای مناسب برای کتاب  و کتابخوانی در برج های منطقه یک از دیگر اعضای انجمن خواستار همکاری بیشتر شد.

در ادامه علی محسنی با ارائه گزارش فعالیت های اداره کتابخانه های عمومی عنوان کرد: ماحصل اقدامات نهاد کتابخانه های عمومی منجر به بهره وری در 4 شاخص اصلی یعنی افزایش مخاطبان، کتاب، امانت و تعداد کتابخانه های سطح شهرستان بود.

فرماندار شمیرانات نیز گفت: باید کتاب های مناسبت تری برای جلسات نقد کتاب معرفی شود، همچنین باید کتاب هایی در شهرستان توزیع شود که ارزش خواندن داشته باشند. وی با الزام کردن خرید کتاب از مرکز نشر پروش فکری کودکان و نوجوانان و اهدای آن به مدارس سطح شهرستان خواستار معرفی یک هفته به عنوان هفته شمیرانات شد تا در این ایام از هنرمندان، عناصر فرهنگی و بزرگان شعر و ادب تقدیر به عمل آید.

فرماندار شمیرانات در پایان  ابراز کرد سرنوشت ما به کتاب وابسته است و همه اعضا باید دست به دست همه بدهند تا کتاب و کتابخوانی را در شهرستان گسترش بدهیم.

۱۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۶:۲۰
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید