اخبار

طنین نوای خوش دیوان حافظ در اداره ارشاد اسلامی شمیرانات

طنین نوای خوش دیوان حافظ در اداره ارشاد اسلامی شمیرانات
به مناسبت بیستم مهرماه روز گرامیداشت حافظ شیرازی ، آئین ویژه ای از سوی انجمن مفاخر فارسی زبان در اداره ارشاد اسلامی شمیرانات و با حضور دوستداران ادب پارسی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات و شمال تهران با حضور جمعی از فرهیختگان، نویسندگان و شعرا ، سالروز بزرگداشت خواجه شمس الدین محمد شیرازی شاعر و حافظ قرآن متخلص به حافظ روز شنبه 20مهرماه در سالن جلسات این اداره برگزار گردید.

زهره خسروانی مسئول انجمن مفاخر فارسی زبان درباره مقام والای حافظ در ادبیات کشور گفت : بزرگترین شاعر نغزگوی ادبیات فارسی با تحلیل و شناخت عمیق از قرآن کریم بسیاری از مسائل اخلاقی و اجتماعی را بصورت شعر در دیوان خود بیان می کند و اشعار او مملو از راز و رمز و پرسش از حقیقت هستی است.

وی با اشاره به اینکه حافظ مراحل سلوک و کمال را طی نموده و به درجاتی نیز رسیده است اذعان داشت: در شعر او امید به آینده روشن را می توان دید بطوری که خواننده با مطالعه اشعارش به نوعی لذت معنوی می رسد و همواره شناخت او از مسائل قرآنی و اجتماعی افزایش می یابد.

مسئول انجمن مفاخر فارسی زبان هدف از روز بزرگداشت حافظ را تبین آرا و اندیشه های او و شناساندن ذوق و قریحه این شاعر شهیر ایران زمین ذکر کرد.

در طول مراسم مدعوین و صاحب نظران به قرائت و تفسیر غزلیات، قصاید و قطعه و رباعیات این شاعر بلند آوازه پرداختند و روز حافظ را گرامی داشتند.

۲۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۵:۲۹
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید