اخبار

در سالروز بزرگداشت حافظ شیرازی

نخستین رستوران دوستدار کتاب در شمیرانات افتتاح شد

دوستدارکتاب - رستوران _ فرماندار _ شمیرانات ـ فرهنگ ـ ارشاد
در سالروز بزرگداشت حافظ شیرازی نخستین رستوران دوستدار کتاب در شمیرانات با حضور مدیران فرهنگی و سیاسی شهرستان و استان افتتاح گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران اولین رستوران دوستدار کتاب در این شهرستان با حضور دکتر سیاوش شهریور فرماندار، مهرشاد کاظمی معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و عبدالرضا علی پناه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و جمعی از دوستداران فرهنگ و ادب پارسی افتتاح گردید.

در پی اجرائی شدن مصوبه نشست پایتخت کتاب در فرمانداری و نیز پیگیری های متعدد اهالی فرهنگ و ادب این شهرستان در رابطه با تاسیس و نامگذاری آلاچیق های فرهنگی در رستوران های سطح شهرستان، روز شنبه 20 مهرماه اولین رستوران با 30 آلاچیق نامگذاری شده به نام شعرا و ادیبان شهیر فارسی زبان در فشم فعالیت خود را آغاز کرد.

دکتر سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات ضمن تقدیر از اقبال صاحبان رستوران در پیوستن به این اقدام فرهنگی و ارزشمند گفت: جهت تداوم و تشویق مالکان رستوران در پیوستن به طرح دوستدار کتاب، در صورت ثابت قدم بودن آنان برای تحقق و افزایش سرانه مطالعه در سطح شهرستان یک ستاره فرهنگ از سوی فرمانداری به آنان اهدا خواهد شد. همچنین با رعایت اصول زیست محیطی و عدم استفاده از ظروف یکبارمصرف، ستاره حامی محیط زیست هم دریافت خواهند کرد.

وی در ادامه افزود این اتفاق می تواند نه تنها در شهرستان شمیرانات بلکه به صورت سراسری و در همه کشور با عنوان یک پروتکل، اجرایی شود و در رشد افکار عمومی تاثیر به سزایی داشته باشد.

عبدالرضا علی پناه رئیس اداره ارشاد اسلامی شمیرانات با تاکید بر اهمیت اجرایی شدن طرح دوستداران کتاب اذعان داشت: هدف از تاسیس و نامگذاری آلاچیق های رستوران ها، در دسترس قرار دادن کتاب ها و آثار ادیبان و شاعران بزرگ کشور و به منظور شناخت بیشتر مردم با اساطیر و بزرگان ادب فارسی و نیز افزایش سرانه مطالعه کتاب است.

وی با تاکید بر این که در آستانه هفته کتاب و کتابخوانی قرار داریم افزود: اجرایی شدن طرح مذکور، عجین شدن فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را در زندگی مردم افزایش داده و بر غنای فرهنگ و ادبیات کشور تاثیرگذار است، در عین حال این اقدام می تواند دستیابی به اهداف بلند مدت فرهنگی کشور را به عینیت نزدیکتر کند.

گفتنی است شهرستان شمیرانات با داشتن جاذبه های گردشگری فراوان و فرهنگ دیرینه به ویژه در ایام تعطیل میزبان بازدیدکنندگان بسیاری از شهرستان های استان و کشور می­باشد.

۲۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۹
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید