اخبار

نقاط گردشگری ایران در نشست اداره ارشاد اسلامی شمیرانات تبیین شد

نقاط گردشگری ایران در نشست اداره ارشاد اسلامی شمیرانات تبیین شد
به مناسبت روز گردشگری نشستی با حضور دکتر رضا عسگری و دوستداران و فعالان گردشگری در ایران برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات و شمال تهران نقاط گردشگری کشور در نشستی که با حضور دکتر رضا عسگری پژوهشگر حوزه گردشگری و جمعی از فعالان فرهنگی و دوستداران این حوزه در روز یکشنبه 7 مهرماه و در سالن اجتماعات این اداره برگزار شد.

 در این جلسه دکتر عسگری نویسنده کتاب " 435000 نقطه گردشگری در ایران" ازمغفول ماندن نقاط گردشگری متنوع کشور سخن راند و اذعان داشت : با توجه به اینکه گردشگری به عنوان محور تعامل سازنده با جهان محسوب می گردد و نیز با عنایت به مغفول ماندن مزایای مختلف گردشگری ایران، باید تصویر واقعی از ظرفیت های گردشگری کشور در اذهان دوستداران این حوزه ترسیم کنیم و پتانسیل های توسعه گردشگری را به فعل بیاوریم.

وی همچنین گردشگری را یک علم میان رشته ای توصیف کرد و افزود: اصولا گردشگری همه علوم از جمله ادبیات ، تاریخ و جغرافیا و بسیاری علوم دیگر را در بر می گیرد و به شاخه هایی مثل غار نوردی ، جنگل نوردی ، کوهنوردی ، موزه گردی و دیگر موارد تقسیم می شود.

دکتر عسگری افزود: نقاط بسیاری از مکانهای گردشگری کشور در معرض بازدیدکنندگان قرار می گیرد و این امر باعث می گردد تا دوستداران این حوزه از بسیاری مزایای آن محروم بمانند.

در پایان به رسم یادبود هدیه ای از سوی مسئولین اداره ارشاد اسلامی شمیرانات به دکتر عسگری اهدا گردید.

گفتنی است دکتر رضا عسگری زاده تهران و متولد 1349 شمسی است وی دارای مدرک دکترای مدیریت جهانگردی است و رشته تحصیلی او دکترای دامپزشکی می باشد.

از ایشان 14 مقاله عمومی و تخصصی در زمینه صنایع دستی ایران به مجامع علمی و تخصصی ارائه شده است.

۸ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۲۰
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید