اخبار

نشست انجمن کتابخانه های عمومی شمیرانات به مناسبت هفته کتاب

نشست انجمن کتابخانه های عمومی شمیرانات به مناسبت هفته کتاب
جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شمیرانات به مناسبت بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در محل فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان در آخرین نشست خود با حضور دکتر سیاوش شهریور فرماندار، سید حسن صفوی رئیس اداره ارشاد اسلامی و دیگر اعضا برگزار گردید و به موضوع ارائه گزارش عملکرد یکساله کتابخانه های عمومی اختصاص یافت.  

صفوی دبیر انجمن کتابخانه های عمومی شمیرانات با اشاره به فعالیت و عملکرد خوب فعالان حوزه کتاب در طول سال گذشته اذعان داشت: تلاش های ادارات، نهادهای مرتبط با کتاب و دیگر مسئولین فرهنگی شهرستان و فرمانداری در طول یک سال گذشته کارنامه مثبتی در حوزه کتاب و کتابخوانی به ثبت رساندند.

رئیس اداره ارشاد اسلامی در ادامه با تاکید بر اینکه گشایش مشکلات حوزه کتاب در گرو همفکری و هم افزایی  کلیه افراد و دستگاه های فرهنگی شهرستان است خاطر نشان کرد: مشکلات حوزه کتاب اگر چه قابل توجه است ولی لاینحل نیست و هم فکری و همکاری دست اندر کاران و فعالان این حوزه می تواند بسیاری از مسائل پیش رو را حل نماید.

وی در ادامه از مباحث مربوطه در این نشست سخن گفت و تصریح کرد: راه اندازی میز مطالعه در ادارات، کتابخانه های سیار در روستاها و ارائه گزارش عملکرد کتابخانه ها از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی همچنین افزود: نیازسنجی کالبدی و سخت افزاری توسط مدیران نهاد های مختلف فرهنگی، برگزاری مسابقات مستمر و ماهانه کتابخوانی در سطح مدارس با موضوعات سبک زندگی و محیط زیست نیز در این نشست از سوی دکتر شهریور مطرح و به آن پرداخته شد.

۲۷ آبان ۱۳۹۷ ۱۶:۰۸
اداره ارشاد اسلامی شمیرانات |

اظهار نظر

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید